Belasá šľachta! V Kolumbii by ste až takí machri neboli...

Autor: Peter Slamenik | 11.10.2019 o 16:15 | Karma článku: 4,37 | Prečítané:  1737x

Kolega, dvojnásobný otec, navrhol, že poďme zahajlovať na tehelné pole rovno do objektívu UEFA! Ak sa zadarí, tak do konca sezóny už budú v hľadisku iba deti.. 

No čo by sa nám stalo? Čo sa týka zákona, vôbec nič! No tie benefity fantastické! Manažment by si nás pridal na facebook a prdeli by sme v lóži.. Alebo vycapíme nejaký plagát s vlastnou interpretáciou histórie! Na Turkov s Angličanmi by sa dali povyťahovať všeliaké tajomné obludnosti a konšpirácie. A ten transparent by skončil medzi klubovými trofejami! Ale najlepšie by fungovala horiaca vlajka hostí. Za to by sa už dala vyfasovať mastná pokuta a desaťročný dištanc! No to by sa dalo zhodiť na nekvalitnú pyrotechniku..

Ktorú prepašovali asi v trenkoch! Hlavne, že pri turnikete ma buzeruje čávo, či nemám vo frajerkinej kabelke zašitú ťapku domácej.. A čo ho je po tom, že kde mám svoju ťapku!

Takže deti minule obsadili tribúny a konečne ten futbal aj nejako vyzeral.. Nejaký vplyv to muselo mať, veď dali štyri góly! Neviem, či réžia pridala na mikrofónoch, no z tribúny sa šírili celkom dobré decibely. A to boli obsadené len spodné rady! Dospeláci by si mali zobrať príklad z toho, ako sa má fandiť.. Respektíve hanbiť sa, ako bučia, keď je súper v útoku.. To sa odkedy píska, keď sa hrá smerom na domácu bránku? No od teliat sa nič iné nedá čakať, že?

Takže tí školáci, no hukot poriadny.. A to tam všetci boli na kofole! Odvážnejší rebeli si možno dali nealko radler a verím tomu, že po zápase nenechali bordel, ako tie o generáciu staršie prasce.. Aj na ďalší zápas sa pripravuje riaditeľské voľno a konečne to tam možno vypredajú až po strechu. Vidím to jasné víťazstvo domácich a okrem toho budeme slávni po celom futbalovom svete.

Takže toto je cesta..

A tí, čo si myslia, že sú tí najsamlepší a najoddanejší, tak tí nech zalezú do krčmy.. Kde si môžu ukazovať, kto akého má, kto má strašidelnejšiu tetovačku a kto krajšie hajluje.. Ak im nebude stačiť, tak aj cez internet sa tiež môžu realizovať. Šikovný IT technik im urobí privátne prostredie a môžu tam od rána do večera do sýta onanovať na svojej hlúposti. Tí odvážnejší sa môžu stretnúť na nejakej lúke. A po vzore kumpánov zo sveta si roztrieskať držky.. Ale na to ešte takzvanej belasej šľachte nedorástli semeníky, že?

Keď som bol mladý a hlúpy, v trinástich, trošku násilia a divočiny som považoval za povinnú, tolerovanú kultúru najpopulárnejšieho športu.. Ak hosťujúci klub nepochodoval mestom, nerozflákal nejaký výklad a nezrušil dopravu, tak ich mužstvo si na úvodný hvizd prinieslo jednogólové manko.. Ak nespievali na stanici a nevykrikovali po policajtoch nejaké predmety, tak by som im ani vlak nevyčlenil.. A ak ohňostroj nezadymil hraciu plochu, tak som si myslel, že nie som na futbale, ale na ping-pongu.

Ale toto sú dospelí ľudia! A mnohí z nich majú dokonca aj oprávnenie viesť motorové vozidlo..

Ale vraj to nebolo fér.. Že zopár tupcov robilo bordel a disciplinárka strestala komplet štadión...

Ďalší, ktorý asi niečo fetuje..

To nie sú dvaja, traja nedostatočne vyvinutí jedinci! Takým by zvyšok veľmi rýchlo zavrel hubu nakopnutou vibramou alebo hotdogom.. Nie, nie, toto je väčšia skupinka! To je komplet sektor, už spomínanej belasej šľachty, ktorej straší vo veži!.. A ešte koľko na hlavu padnutých sympatizantov sedí v neutrálnych laviciach.. Hlavne vo VIP salóniku sa to nimi len tak hemží.

No čo to je za organizátor, ktorý nevie vybaviť poriadny plot! A prečo im tam nedať plexisklo.. Keby náhodou chceli pľuť do diaľky.. Alebo vybaviť poriadnu ochranku! Ako je možné, že retard vyskočí spoza bránky a odzadu napadne hráča hostí.. Myslím tým, že ako je možné, že sa vôbec dostane na hraciu plochu.. To, že ho skopne od chrbta, to sú tie mini guľky a vrodená zbabelosť belasej ultras. To vieme, to nemusíme riešiť..

A vedenie sa na tom iba tupo rehoce

Takže okolo bránky sa túlajú ožratí vymetenci, ktorí by v už v spomínanej Kolumbii išli k zemi. Po kontakte s tupý predmetom.. A ešte pár mesiacov, by z tej rany, nekontrolovane slintali, koktali a spontánne čurali do plienok. Ale nie, u nás sa to nestane.. Lebo rojnica usporiadateľov to cíti rovnako a žiadny radikálny zákrok proti svojim určite nebude..

A my tu chceme hrať klubové skupinové fázy..? Alebo niečo reprezentačné, kde by sme privítali nejaké hviezdy..?! Zapomeň...

Mimochodom, v prípade, že keď sa na ihrisko dostane sporo odetá slečna, tak by jej mohli dovoliť aspoň dobehnúť do šestnástky.. Jej päť minút slávy by sme sprevádzali búrlivým potleskom a určite by oživila už aj tak dosť nudný futbal

Takže, čo som to videl v tej Kolumbii?

Takže bolo to asi takto..

Pred štadiónom v Cali sa strhla menšia potýčka. Chlapci z Medelínu si asi mysleli, že si môžu len tak vyskočiť do domácich Americas. Mohla to byť celkom dobrá mela.. Dokopy tak päťdesiat ľudí.. Bolo to vážne zlyhanie bezpečnostných zložiek, že sa takto dostali k sebe

Tie najväčšie skupinky odprevadil obrnený transportér rovno do takého zamrežovaného koridoru, kde by sa aj nosorožec cítil nesvoj.. Okrem toho sa tam motala armáda usporiadateľov v krikľavo žltých vestách s právom prefackať fanúšikov, ktorí sa nevedeli spratať do kože.. Mali tie policajné tomfy. Zle sa proti tomu bráni, ťažko sa to vytrháva z ruky.. A každý druhý mal ešte aj psíka! Väčšinou sa volal ovčiak.. Z juhu nalietaval vojenský vrtuľník, z ktorého trčal chlap a stískal niečo slzotvorné. Narobil celkom fajn prievan.. A ani hasiči sa nedali zahanbiť, ich vodné delo veru bodlo. Bol august

Celkom to tam mali podchytené, že?

No na tú pätdesiatku nejako pozabudli.. Odhadoval som to na víťazstvo domácich. Vyzerali celkom odhodlane.. No dúfal som, že hostia tiež neprišli iba na výlet!  Nakumulovalo sa to v neutrálnej zóne, kde aj nejaké kočíky boli, a tak som zvýšil pozornosť. A nielen ja.. Ale skôr ako si to mohli výdatne rozdať, tak sa rozleteli dvere na takej čiernej Ávii a povyskakovali dve formácie ťažkoodencov. Zoskupili sa do útočnej formácie a hneď propagačne preškolili jedného amiga, ktorý hodil do nepriateľského davu plastovú stoličku.. Chvíľku si tam poležal, možno aj pospal..

Z tej bomby určite uvoľnil zvierač a zanechal riedku pachovú stopu

Najväčší dojem urobila jazdecká polícia.. Boli iba dvaja. Keď bol kľud, tak obhrýzali živý plot, no keď začala táto štuchanica, tak pricupkali. Elegantne prekročili toho spiaceho a venovali sa zvyšku hrdinov.. A to boli iné koníky! Asi krížené so žirafami, boli to fakt kusy.. Ultras mal plnú hubu, no keď sa ocitol zoči voči čistej svalovine, tak už si ani neškrtli a túlili sa medzi sebou bez ohľadu na farbu dresu

Koníky boli v poho, pomaličky tlačili už kvalitne vystrašených agresorov smerom k nadržanej skupinke čiernych baretov. Ani neviem ako sa tam tí chlapi zjavili, no museli byť veľmi smutní, že si už nezablbnú.. Lebo obidva tábory ultras sa úplne pokakali

Možno to s tou bezpečnosťou trošku preháňali, no toto derby s nádychom finále si to asi vyžadovalo. 40 tisíc lístkov vypredali ako teplé rožky.. Tiež som mal problém zohnať. Tak som kúpil od policajtov, ktorí mi to vysvetlili..

„Gringo, čo nechápeš?“ „Vidíš toho, ktorý tam leží?“ „Tak ten to už určite pochopil“...

Že tu majú všade kopu drog, ľudia chodia ozbrojení aj na záchod a susedné krajiny tiež nič moc. Dva mesiace sú už štyridsiatky, prezident je zlodej a všade furt samá zápcha.. Že všetkým ľuďom tu na kompletku hrabe.. No skús v takých podmienkach hrať futbal!

Že tu mali pravidelne dosť vážne nepokoje a bolo treba s tým niečo urobiť. Že tu sem tam niekoho vyvliekli v plastovom vreci a interiér renovovali po každom väčšom zápase.. Na dobré slovo to nešlo a tak radikálne zmenili prístup..

No poďme na zápas!

Dráma už do konca, desať minút pred koncom sa trikrát menilo skóre. Chvíľku som ani nevedel, kto vyhráva.. Bengálske ohne! Ohluchol som.. A zborový dupot! Dúfal som, že statik s tým počítal, lebo triaslo so mnou ako pri turbolencii v lietadle.. Ale všetko len v tých určených sektoroch, na hraciu plochu nedoletel ani jediný špak! Najaktívnejšie partie oddeľoval plot a po obidvoch stranách sa tiahli zástupy policajtov.. Prísediaci mi preložil zopár chorálov.. Neboli to síce veselé vodácke pesničky, ale kedysi sa išli navzájom povraždiť, a tak sa to vraj dosť zlepšilo.

Po zápase som čakal ešte penaltový rozstrel na ulici. No nič sa nekonalo. Rozpustili to civilizovane a nedovolili žiadnu rebéliu.. A ten čo tam ležal, tam už neležal... Asi si šiel ľahnúť domov.

Takže takto to vo svete chodí...

Ako určite nie je riešenie, aby vodcovi ultras vyleteli zuby na striedačku. Ale trošku pritvrdiť by nebolo od veci.. Možno by si to ten zvyšok, s tými výletmi medzi hráčov, rozmyslel.. Zaistiť bezpečnosť, je prvoradé.. A hlavne divákov!! Veď nech si spievajú.. Koľko im hrdlo ráči! No ani sa na mňa nedívaj! Vadí mi to!.. A ani neuvažuj o tom, že vytrhneš plastové sedadlo a hodíš ho mojím smerom.

Ale ryba smrdí od hlavy... Vedenie klubu je totálne ľavé, ani základné bezpečnostné opatrenia nezvládne.. Ak už tieto nedajú, tak zavrieť hubu svojim skalným už asi ťažko dokážu.. Veď dobre vedia, že federácia je na takéto rasistické kecy hrozne alergická!! Či? No možno im tá pokuta a strata na vstupenkách otvorí oči.. Medzinárodná hanba im nevadí, na to sú už dávno zvyknutí..

Dva zápasy stopka a stotisíc faktúra je celkom dobrý štart.. Pár týždňov pôstu a závidenia vlastným deťom, ako tiahnu na štadión, by ich mohlo trošku naučiť móresov. A ako bonus, by som na prvý povolený duel rezervoval jednu tribúnu! Pre všetkých černochov, cigánov, homosexuálov v šírom okolí.. A podobných nepriateľov pravého slovanistického srdca. A keďže už bude zima, tak každému zadara belasí dres a šálik

Nech tú paródiu na ultras aj rozdrapí! Keďže si nebudú môcť ani prdnúť. Lebo čiernu Áviu a zopár koníkov určite doma máme...

Milí priatelia, športu zdar a prajem pekný deň

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Mimoriadne Dobré ráno

Mimoriadny podcast: Môžem ísť od soboty na prechádzku?

Ako sa sprísňujú na Slovensku pravidlá.

V noci do reštaurácie, navyše bez rúška. Babiš žiada, aby Prymula odstúpil

Babiš sľúbil, že ak Prymula nepodá rezignáciu sám, z funkcie ho odvolá.


Už ste čítali?