Bez ochrany ani krok

Autor: Peter Slamenik | 20.11.2019 o 17:04 | Karma článku: 5,29 | Prečítané:  2076x

To by som chcel vidieť toho hrdinu, ktorý by sa dobrovoľne hodil na papaláša a schytal za neho guľku! Ha, ha, ha...

Keď sa už niekto pevne rozhodne, tak tomu druhému už nepomôže ani anjel strážny so svätenou vodou. A ani certifikovaný bodyguard s červeným diplomom!

To by som fakt chcel vidieť toho borca! Za 1800 v hrubom a možno nejaké diéty... No zabudni!.. Anjel, či gorila, v stotine sekundy by obidvaja podvedome zvážili pozitíva a negatíva priestrelu ľavej komory a konali by pudovo..

A čo by sa mu také hrozné stalo? No určite nič dramatické!.. Maximálne by ho posexovala disciplinárka, že prečo použil celebritu ako živý štít.. Úmysel by mu nedokázali, aj priemerný advokát by to zvalil na skrat a dostal by hodinovku s nepekným kádrovým posudkom.. Úprimne by to oľutoval, národ by to tiež nejako vyhodnotil a čas zahojí všetky rany..

Čo sa týka osobného strážcu, tak ten by letel tiež..

A nech! Nech si ten hodnotiaci lajster niekam strčia a kľudne aj podpália! Respektíve v opačnom poradí, podľa vkusu každého súdruha.. Výpoveď je o kus lepšia ako preležať dva mesiace na intenzívke. Alebo povýšenie do hodnosti kapitán, in memoriam...

A ešte za takú blbosť, že?

Na tom ochrankárskom úrade by mali prestať pozerať akčné filmy. Neprospieva im to.. Potom sa budia s rukou v mokrých trenkoch a myslia si, že sú Rambovia.. Myslia si, že akú nebezpečnú misiu plnia, a že ako im dobre darí a ako by všetko zvládli.. No zatiaľ ešte nemuseli čeliť žiadnemu útoku, či hrozbe.. Dokonca ani testu! Keby hypoteticky na nich niekto vytiahol guľovnicu, tak neviem neviem, čo by sa v trenkoch udialo.

Veru tak. Pred takým kalibrom zdrhne aj medveď do húštiny! A s tými pištoľkami na tridsať metrov aj tak netrafia ani prd

Minule jednému, takej skrini, podfúklo sačko.. Som si myslel, že majú aspoň kombat púzdra! Okolo toho širokého pupka by mu vošli aj štyri.. No nemal!.. To nefasovali? To majú búchačky zastrčené v klasike pod pazuchou!? Tak to by veľa vody nenamútili! Z toho tasia strááášne pomaly! Kým by to tam našmátral, útočník by sa dosýta odreagoval. A keďže nemá náboj v komore, tak musí ešte obtiahnuť.. Tak to by trvalo ako lačnému stolica!  

A asi nevie s tou pištoľkou narábať..

Lebo furt v tej telke hlásia nejaké nehody.. Ten posledný, na letisku v Bruseli, si skoro odstrelil pilota.. Som zvedavý ako by sa dostal domov!..

No možno by som mal držať hubu. Tiež sa mi to stalo. Na výmene stráží, keď sa vybíja samopal... Vyložiť zásobník, obtiahnuť záver a jedna rana do lapača.. Poradie je smrteľne dôležité! No nervózny z tých zelených profi-gúm, nevyspatý, hladný... Prásk jedna!! Ešte dobre, že do steny... Takže narábať so zbraňami vie každý, kto bol aspoň chvíľku v kasárňach... Pamätáte, SA58, na dvestopätdesiat metrov? To bola paráda...

Takže ale možno bude asi expert na boj z blízka. Bol to celkom kus.. A hranatý ako chladnička

Ale ak si však namýšľa, že sa vie biť, tak to je tiež dosť vážny sebaklam. Krčmové potýčky nikdy nevyhrávali najväčší traktoristi, že? Nafúknuté bicepsy robia iba strašidelný dojem! A už aj pubertiaci vedia, že sa to dá nasypať a napumpovať za jedinú sezónu.. Chalan sa aj tváril drsne, no aj to je trošku málo..

Keď pozriem na tie ksichty, tak by som čakal aspoň nejakú známku bojovej minulosti. Napríklad taký karfiol na ušiskách.. To je rozflákaná chrupavka z početných úderov. Ak sa okamžite po zranení neodsaje krv, stvrdne to a chlap vyzerá ako elf.. Karfiol môže narásť maximálne ich ctihodným klientom. Na chúlostivých miestočkách.. Lebo kto vie, čo na tých výjazdových večierkoch medzi sebou striedavo navliekajú...

Dlhodobo registrujem všetkých registrovaných borcov v najznámejších federáciách, no zatiaľ som ešte ani jedného nevidel strážiť nejakú vládnu celebritu.. Ten dlháň, ktorý sa minule mihol v telke, keď dávali reportáž z odfláknutej diaľnice, tak ten bol síce ako junior talent v boxe... Ale nabral asi dvadsať kíl svaloviny, tak už tak rýchly nebude.. A v dreskóde má predpísané trendy lakovky s jemným dezénikom! Takže na namrznutej dlažbe, pri prvom rýchlejšom pohybe, by šiel okamžite k zemi

Ďalším znakom praxe v boji z blízka je zdutý raťafák. Aj v tréningovom tempe sa stane, priemerne raz týždenne, že im cez nos preletí nejaká päta alebo lakeť. No tí súčasní ochrankári sú celkom fešáci.. Takže buď prestali trénovať, alebo to na tie päste žiadna sláva asi nebude.. Chápem, že personálny manažér tam nemôže zamestnávať nejaké rozmlátené príšery. Lebo často ich berie kamera. To by bola medzinárodná blamáž, keby ožratého činiteľa s rozkvitnutým karfiolom podopieral bezzubý dotetovaný legionár!

Ak im ide o imidž, tak môj nesmelý návrh je zamestnať nejakú biatlonistku. V našej reprezentačnej štafete by sa našli reprezentatívne typy. A trafia sa aj zadýchané.. Alebo tie, ktoré likvidujú tie farebné hlinené holuby! Trap sa to volá.. Alebo tak nejako.. Majú síce len dva náboje, ale to jej úplne stačí.  Atentátnika by odpráskla ako psa a mohol by kľudne aj klučkovať.. A hlavne by pri tých babách konečne vyzerali ako chlapi! Lebo pri niektorých veľavážených predstaviteľoch som si nie na sto percent istý

Takže tak..

Takže brigádnici z firmy na ochranu ústavných trestných činov sú iba na parádu.. Keby išlo do tuhého, nemali by žiadnu šancu! Tých najväčších lúzrov strážia preto, aby ich niekto za hlúposť neprefackal.. Alebo nenakopal do zadku.. No kto by už len ich chcel odstrániť?! Maximálne by sa v národe našiel nespokojný občan, ktorý by zdroju svojich problémov pri prvej príležitosti jednu natiahol. Vybiť zuby by už bol extrém, to si nezaslúžia, no takú výchovnú tatranku cez temeno, to by asi schytali pri každej príležitosti.. Ale myslím si, že väčšina by im iba fľusla do ksichtu..

Ale aj v takýchto prípadoch by som na ochranku moc nestavil

Nie je to tak dávno, čo siahli na prémie komplet stráži z Pražského hradu.. Neviem, či boli prispatí z výparov becherovky, ale čučali na toho narušiteľa ako teľatá na nové vráta.. Típek si mohol so Zemanom za jeden štrngnúť a kým by sa rozhýbali, tak by stihli aj selfie.. Neskôr na neho určite vyleteli ako sršne, každý si výdatne kopol. Aj na strážnici, pri radiátore, si s ním určite parádne užili..

U nás je to rovnako. Ten náš palác narušil nejaký ožratý turista, ktorý netrafil na hostel. Pomotal sa v najstráženejšom priestore v republike, a keď ho ráno teatrálne zatýkali, chudák ani si to možno nepamätal.. Škoda, možno si v tom chlieve aj uľavil.. Zodpovedný strážca tejto nehnuteľnosti sa chvíľku cukal, že on nie, to iní - tí pred ním, tí po ňom, no po dlhej úvahe chlapsky zložil funkciu.. Kým uvažoval, tak asi obvolával kámošov, či by sa to nedalo prežehliť.. Veď sa predsa poznáme a už dlho spolu riešime veci.. A tu nejaké jabĺčka a hruštičky zo záhradky..

No toto už nešlo vybaviť. To by už bol iný level, keby sa aj toto zadarilo a kopli by to pod koberec.. Môže byť rád, že nestráži Trumpa. Skončil by v Guantanáme.. A od Putina by rovno putoval niekam za polárny kruh česať ľadové medvede.. A u Kima? Za takýto prešľap by musel bežať za limuzínou! Aj keby sa viezla tri dni vo vlaku na summit do Vladivostoku..

No prúser môže byť, keď u nás pristane nejaký exotický tryskáč.. Ak to na tej krátkej dráhe dobrzdí a neskončí v neďalekej kukurici, tak ešte stále im naši tajní môžu ponúknuť pestré možnosti na medzinárodnú blamáž.. Keby nejaký náš vládny špeciál, alebo podnájomník parlamentu dostal nakladačku, tak by to pobavilo široké masy. No keby sa niečo stalo celebrite z vyspelej krajiny... S kľúčikmi od ropovodu... Tak to tu môžeme všetci zabaliť!

Najväčší hráči majú vlastné komandá. Asi vedia, čo robia, že? Ale aj naši by chceli trošku zamachrovať a zamotajú sa im pod nohy pri každej príležitosti.. Potriasť si pravicu so svetovým leadrom! Fúha, to je jaký level. A ešte tento akt zvečniť do pamätného rámiku.. Tak to je teda niečo! Dá sa to používať doživotne, priemerne trikrát denne pri masturbácii ega a ostatných nežnostiach

A preto, keď sa už tak hráme, a táto paráda stojí taký majland, a hlavne, že si u nás zahraničné delegácie podávajú kľučku ako na bordeli, mali by ochrankárov začať trénovať a pravidelne testovať.. Nech nie sme svetu zasa na hanbu...

Dvanásťminútovka zvládnutá za dvanásť minút a dvadsať sedľahov nestačí!

Treba do toho vniesť trošku reality.. Ochrankárovi nabiť slepé, aby sa náhodou nepostrelil a nasimulovať prepad.. Samozrejme šéfov neupozorniť, že sa niečo chystá, na miesto činu nainštalovať skryté kamery. A večer to vysielať v správach.. Národ by si to veľmi rád pozrel v telke v rubrike frajer na záver! Opakovať to niekoľkokrát do mesiaca a výsledky by nás určite pobavili..  

Všeliaké pasce by sa dali vymyslieť..

Napríklad počkať si delegáciu v tmavej uličke a bagrom ich pritlačiť k múru. Alebo domiešavačom vybrzdiť konvoj na krajnicu.. Stavebné mechanizmy, dymovnice, dobermany, vodné delo.. No moment prekvapenia ako z filmu! Prepadové komando a komparz by sa našiel okamžite.. Aj dovolenku by som kvôli posilneniu štátnej bezpečnosti zobral.. Zinscenovalo by sa takéto divadlo a inštruktori by  merali rýchlosť reakcie. Respektíve čas, kým zdrhnú do bezpečia.. Plusové body by dostali, ak by utekali aj so stráženou osobou..

Zo strednej vzdialenosti by mohli čeliť lietajúcim vajíčkam..

To sa už kedysi stalo a tajná služba zlyhala na plnej čiare.. Rozmerovo to sedí s dlažobnou kockou a dalo by sa to jednoducho vyhodnotiť. Za trafenú kravatu by boli bonusové body.. Na dlhú vzdialenosť by to bola najväčšia zábava. Angažovali by nejakých paintbalistov a počkali by si ich s tými vzduchovkami na nejakej streche. A trošku ich pošteklili.. Nemali by absolútne žiadnu šancu.. Ak sú umelecky založení, tak by im vystrieľali na zadky nejaký grafit. A ochrankár by si ani neškrtol. Kým by ich na tej streche dostal Blackhawk, tak by im spôsobili straty tak do 95%.. A ani ten vrtuľník, nech si nemyslí, že by mu to dali len tak.. Určite by dostal kilo farby na čelné sklo

Ale na druhej strane, stráviť deň s nejakou vládnou umelou inteligenciou nie je med lízať. Sú ako malé deti.. Človek nikdy nevie, čo vyparatia, čo niekde trepnú alebo kde si hlavu... Trepnú

Do roboty moc nechodia.. Kde by ich vysadili a počkali do fajrontu v parlamentke na treske s rohlíkom.. Tieto typy sa najradšej vyvážajú po republike, zavadzajú pri záchranných prácach, provokujú prostý ľud, pretŕčajú sa na verejnosti a idú somariny jedna radosť. To treba mať železné nervy, také kecy od rána do večera počúvať a zdržať sa jednej výchovnej..

Ďalší problém môže nastať, keď tam majú nejakého športovca.. Za posledných dvadsať rokov tam mali chvalabohu iba dvoch.. Jedna motorová myš, ktorá behala dlhé trate a keď sa blížil Maratón mieru, všetci ochrankári si brali maródku.. A ten druhý na hrádzi robil iba kliky. Ale zahanbil väčšinu telocvikárov a paragánov.. S vlastnou váhou narobil kopu opakovaní, s vlastnou hlavou zarobil kopu miliónov.. Borec riadny.. Ale vraj už neblbne s ranným tréningom, kam ho bolo treba každé ráno voziť..

Aj vášnivý dobrodruh môže byť celkom problém. Dá sa síce dosť pocestovať, ale jeden prezident sa trepal do pralesa fotiť anakondu! Tomu tiež dali na tento výlet plný kontingent. A že dovtedy tam bude, kým ju nenájde! A tak všetci sme mu priali, aby už konečne na nejakú tú anakondu narazil

Ale našťastie väčšina si radšej sadne k prehnutému švédskemu stolíku a žerie..

Problémy začínajú, keď sa to nachlastá a zapália sa im lýtka.. Lebo zohnať niekde po polnoci luxusnú spoločnosť nie je žiadna sranda. Alebo spoločníka.. Podľa vkusu každého súdruha, lebo v niektorých prípadoch neviem-neviem, čo by potešilo viac.. Tí ochrankári musia za tie roky mať celkom slušné kompromitujúce informácie!! Súkromný život už nie je žiadne tajomstvo, opozícia vie, do ktorých hotelových izieb by sa oplatilo nasadiť ploštice. Takže tajná služba musí prehľadať všetky priestory, či sa niekto nechystá niečo naživo streamovať.. A tie výjazdové karavány, hordy asistentiek, rektálov a pätolízačov a spolu s miestnou smotánkou vypredajú aj tie najväčšie kultúrne domy! Na to všetko musia dohliadať. No poviem Ti, dosť makačka..

Takže tak.. Mali by sa prestať husto tváriť, nemajú na to!

Takže maximálne tak pľuvanec medzi oči. Taký zelený, až z päty.. Som zvedavý, či by sa ochrankár hodil do dráhy letu

Pochopím, že taký pápež musí mať gardu.. A aj snajpra na každej streche! Veď to by sa zbláznila zemeguľa, keby sa duchovným vodcom niečo stalo.. Alebo nejaký superboháč! Veľa lenivých šmejdov mu závidí, a tiež by sa chceli váľať vo výkupnom... Alebo prezident svetového formátu s odpaľovacím kódom na nejakú zaujímavú balistiku. To pochopím..

Ale politik? Tretej cenovej skupiny zo srdca Európy?

Stačí sa im naučiť slušne správať, a určite sa im nič nestane.. A pokiaľ sa tak stane, milí ochránkári, vytiahnuť ruku z tých trenírok

Vážení priatelia, prajem pekný deň

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?